Bogata oferta narzędzi do baz danych
Bezpieczna praca zdalna
Wygodne miesięczne rozliczanie za backup

WatchGuard Endpoint Security

watchguard-logo.png

WatchGuard to nie tylko hardware zabezpieczający brzegowe elementy infrastruktury IT. Przypominamy, iż producent posiada w ofercie także inne, zaawansowane systemy cyberbezpieczeństwa, takie jak WatchGuard Endpoint Security.

Punkt końcowy to ulubiony cel cyberprzestępców, z mnóstwem znanych luk, które można wykorzystać, i wersjami oprogramowania, które często są przestarzałe. Te urządzenia często znajdują się w Internecie bez ochrony ze strony korporacyjnych zabezpieczeń, a co gorsza, pracownicy mogą nieświadomie umożliwić hakerom przedostanie się do punktów końcowych i sieci firmowych. Przedsiębiorstwa każdej wielkości po prostu muszą wdrożyć skuteczne zabezpieczenia punktów końcowych, które obejmują ochronę punktów końcowych (EPP) zintegrowaną z zaawansowanymi technologiami wykrywania i reagowania na punkty końcowe (EDR).

Platforma WatchGuard Endpoint Security zapewnia maksymalną ochronę przy minimalnej złożoności, aby wyeliminować zgadywanie z zabezpieczeń punktów końcowych. Zorientowane na użytkownika produkty i usługi bezpieczeństwa oferują zaawansowane podejścia EPP i EDR z pełnym zestawem narzędzi bezpieczeństwa i operacji do ochrony użytkowników, urządzeń i sieci, z którymi się łączą, przed złośliwymi witrynami internetowymi, złośliwym oprogramowaniem, spamem i innymi ukierunkowanymi atakami. Unikalne rozwiązania oparte na zautomatyzowanych procesach opartych na sztucznej inteligencji oraz usługach dochodzeniowych prowadzonych przez analityków ds. bezpieczeństwa - produkty WatchGuard EPDR oraz WatchGuard EDR - zapewniają usługi polowania na zagrożenia i 100% klasyfikację aplikacji, poświadczając legalność i bezpieczeństwo wszystkich uruchomionych aplikacji - co jest krytyczną potrzebą dla każdej firmy wdrażającej model bezpieczeństwa zero zaufania.

Większość produktów zabezpieczających punkty końcowe blokuje to, co jest znane jako złe, bada co jest podejrzane, a zezwala na to, co nie jest znane - umożliwiając złośliwemu oprogramowaniu, które szybko się zmienia, aby ominąć zabezpieczenia wraz z innym nieznanym ruchem. W przeciwieństwie do tego podejścia produkty WatchGuard EDR i WatchGuard EPDR posiadają usługę Zero-Trust Aplikacja Service, która klasyfikuje 100% plików wykonywalnych poprzez analizę wszystkich podejrzanych i nieznanych procesów i aplikacji przy użyciu specjalnych algorytmów uczenia maszynowego w chmurze, a nawet weryfikując z technikami laboratoryjnymi w razie potrzeby. W rezultacie, wszystkie pliki wykonywalne są znane jako dobre lub złośliwe oprogramowanie, dzięki czemu klienci otrzymują tylko potwierdzone alerty i cieszą się najwyższą ochronę, która wynika z domyślnej pozycji odmowy w modelu zero zaufania.

Firmy z ograniczonym personelem IT i wiedzą na temat bezpieczeństwa na pewno skorzystają z bogactwa rozwiązania WatchGuard Cloud. Platforma zarządzania ułatwi wdrażanie, konfigurację i zarządzanie produktami zabezpieczającymi punkty końcowe. Zapewni ochronę w czasie rzeczywistym i komunikację z punktami końcowymi, w tym silnik zabezpieczeń i sygnatury, a także funkcje filtrowania adresów URL, które umożliwiają użytkownikom wysyłanie zadań i konfiguracje do tysięcy komputerów w ciągu kilku sekund. Dodatkowo, WatchGuard Cloud pozwala na zarządzanie całością za pomocą jednego panelu zmniejszając koszty infrastruktury i minimalizując czas poświęcony na raportowanie i zadania operacyjne.