Nowe produkty w rodzinie Netwrix
Nowy rok z promocją na MindMapper
Bogata oferta narzędzi do baz danych
Bezpieczna praca zdalna
Wygodne miesięczne rozliczanie za backup

Untangle i Webroot integrują swoje narzędzia

untangle-logo.png

W najnowszej edycji swoich programów firma Untangle ogłosiła jeszcze lepszą integrację pomiędzy narzędziami z linii NG Firewall z oprogramowaniem zabezpieczającym Webroot. Użytkownicy zapory NG Firewall firmy Untangle mogą teraz wykonywać skanowanie punktów końcowych, przeglądać informacje o poprzednich skanach i nawigować do konsoli zarządzania Webroot bezpośrednio z poziomu narzędzia administracyjnego Untangle Command Center.

„Cieszymy się, że możemy rozszerzyć nasze relacje z Untangle” - powiedział Hal Lonas z OpenText - „Zawsze szukamy sposobów na ograniczenie złożoności rozwiązań bezpieczeństwa dla użytkownika końcowego. Przenosząc ochronę punktów końcowych zasilaną przez inteligencję zagrożeń Webroot i ochronę sieci Untangle do scentralizowanego centrum dowodzenia, możemy zaoferować bezproblemową, pojedynczy panel dla obu grup klientów i ostatecznie poprawić ich cyber-odporność ”.

Niniejsza informacja pojawia się niecałe dwa miesiące po wprowadzeniu przez Untangle aplikacji do zapobiegania zagrożeniom, która korzysta z inspekcji pakietów w czasie rzeczywistym, korzystającej z indeksu reputacji IP BrightCloud firmy Webroot do blokowania dostępu do niebezpiecznych adresów IP.

„W ubiegłym roku Untangle stopniowo współpracował z Webroot, co pomogło nam chronić naszych wspólnych klientów przed cyberatakami z wielu stron” - powiedział Scott Devens, CEO Untangle w oświadczeniu medialnym. „Teraz dzięki tej integracji API zapewniamy naszym klientom bezproblemową integrację z jednym z ich preferowanych rozwiązań Endpoint Security. Ta integracja sprawia, że monitorowanie sieci, zarządzanie nimi i podejmowanie niezbędnych działań w ich sieci jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. ”

W lutym, podczas konferencji RSA w San Francisco, Untangle ujawnił plany wprowadzenia na rynek nowych edycji trzech podstawowych produktów w ramach Network Security Framework - NG Firewall, SD-WAN Router oraz Command Center. Wszystkie będą zawierały WireGuard VPN, protokół, który według dostawcy jest lepszy od bardziej znanych standardów OpenVPN i IPsec. Nowa wersja Command Center będzie zawierała funkcje, które administratorzy mogą wykorzystać do wdrożenia całej sieci zapór ogniowych i routerów w centrali i wielu oddziałach firmy jednocześnie.

Narzędzia obu producentów są dostępne w ofercie naszej firmy.