Poznaj nowy Netwrix Auditor 9.9
Bezpieczne dane firmowe
Mamy do tego narzędzia
Bezpieczna praca zdalna
Backup 5 kont Microsoft 365 za darmo
TeamViewer

Premiera Acronis True Image 2021

acronislogo2017.jpg

Nowa wersja Acronis True Image 2021 integruje kopie zapasowe z funkcjami cyberbezpieczeństwa, tworząc kompletne rozwiązanie do ochrony cybernetycznej dla użytkowników domowych, prosumentów i małych firm.

Dodanie funkcji bezpieczeństwa cybernetycznego, takich jak ochrona przed złośliwym oprogramowaniem w czasie rzeczywistym, skanowanie antywirusowe na żądanie, filtrowanie sieci i ochrona wideokonferencji w programie True Image zapewnia użytkownikom pełną ochronę cybernetyczną. Dla użytkowników indywidualnych i małych firm połączenie tych ważnych funkcji w jednym rozwiązaniu sprawia, że ich ochrona jest łatwiejsza w zarządzaniu i tańsza, a jednocześnie poprawia bezpieczeństwo ich danych oraz urządzeń.

Dostarczenie tego rozwiązania następuje w momencie, gdy światowa pandemia Covid-19 ujawnia luki w tradycyjnych rozwiązaniach i strategiach. Zabezpieczanie maszyn domowych nigdy nie było ważniejsze, ale niedawne badanie firmy wykazało, że prawie połowa (47%) pracowników zdalnych nigdy nie otrzymała jasnych wskazówek dotyczących pracy w domu.

„Ponieważ coraz więcej osób pracuje lub uczęszcza na zajęcia z domu, FBI dokumentuje wzrost liczby cyberataków o 400%, a to dlatego, że hakerzy wiedzą, że systemy domowe nie są zwykle tak dobrze chronione jak biuro” - powiedział Serguei „SB” Beloussov, założyciel i dyrektor generalny Acronis - „Kopia zapasowa bez cyberbezpieczeństwa jest w tej sytuacji niepełną opcją, podobnie jak cyberbezpieczeństwo bez kopii zapasowej. Acronis True Image 2021 zapewnia łatwą, wydajną i bezpieczną cyberochronę, która jest dziś potrzebna ”.

Poprzez integrację technologii ochrony przed złośliwym oprogramowaniem z certyfikatem VB100 w swoim oprogramowaniu do tworzenia kopii zapasowych, firma Acronis może zaoferować jedno rozwiązanie, które poradzi sobie z pełnym zakresem współczesnych zagrożeń utraty danych.

Z powodu uzależnienia użytkowników od urządzeń codziennego użytku, takich jak komputery, smartfony i tablety, zawarte w nich dane mają nieodłączną wartość. Cyberprzestępcy nieustannie rozwijają swoje ataki, aby dotrzeć do tych danych, dlatego firmy zajmujące się badaniami nad bezpieczeństwem, takie jak AV-Test, zgłaszają codziennie ponad 350 000 nowych zagrożeń związanych ze złośliwym oprogramowaniem.

Ponieważ oprogramowanie i pliki do tworzenia kopii zapasowych są często celem tych nowych ataków, aby zapobiec odzyskiwaniu, samo tworzenie kopii zapasowych nie zapewnia już odpowiedniej ochrony użytkownikom. Podobnie konwencjonalne rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa nie zapewniają ochrony danych i możliwości odzyskiwania, których potrzebują użytkownicy po ataku. Poleganie na wielu produktach, które nie zostały zaprojektowane do współpracy, stwarza luki w zabezpieczeniach, jest bardziej skomplikowane w zarządzaniu i bardziej kosztowne.

True Image 2021 jako jedno zintegrowane rozwiązanie wypełnia te luki, czyniąc ochronę i bezpieczeństwo skuteczniejszymi, łatwiejszymi w zarządzaniu i tańszymi. Użytkownicy mają autentyczne, niezmienione dane, które są wolne od złośliwego oprogramowania, co umożliwia bezpieczne odzyskiwanie. Mogą proaktywnie zatrzymać każdy atak złośliwego oprogramowania, a następnie przywrócić pliki, których dotyczy problem. Pojedynczy interfejs upraszcza zarządzanie bezpieczeństwem i kopiami zapasowymi.

„Ponieważ uczenie się zdalne jest nową normą, studenci i wykładowcy coraz częściej poszukują rozwiązań do ochrony przed cyberprzestrzenią i tworzenia kopii zapasowych dla swoich komputerów domowych. W ten sposób pomagają chronić siebie i innych logujących się do sieci szkolnych. Acronis True Image jest wysoce zalecany, ponieważ zapewnia najwyższy poziom ochrony przed cyberprzestrzenią, a także jest bardzo łatwy i wygodny w użyciu ”- powiedział Florian Oelck, dyrektor ds. rozwoju biznesowego w Kivuto Solutions, Inc., firmie zajmującej się elektroniczną dystrybucją oprogramowania dla sektora edukacyjnego.

Wraz z premierą True Image 2021 użytkownicy zyskują możliwości programu takie jak:
- Ochrona w czasie rzeczywistym, oparta na heurystyce behawioralnej wspomaganej sztuczną inteligencją, która zatrzymuje wszystkie złośliwe oprogramowanie - w tym ataki typu zero-day przez niewidziane wcześniej zagrożenia.
- Skanowanie antywirusowe na żądanie lub szybkie skanowanie plików zagrożonych, z których każde można zaplanować z wyprzedzeniem lub uruchomić natychmiast.
- Filtrowanie sieci, które automatycznie blokuje użytkownikom systemu Windows dostęp do niebezpiecznych witryn zawierających złośliwe oprogramowanie, dezinformację, oszustwa i ataki typu phishing.
- Ochrona wideokonferencji zapobiega wykorzystywaniu przez hakerów popularnych aplikacji, takich jak Zoom, Cisco Webex i Microsoft Teams.
- Wykrywanie, zarówno przy użyciu analiz behawioralnych, jak i mechanizmów analizy opartych na sygnaturach.

Te funkcje ochrony przed złośliwym oprogramowaniem są zawarte w licencjach tupu Advanced i Premium oraz oferowane są jako 3-miesięczna wersja próbna z licencjami Standard i Essential.

Nowa wersja Acronis True Image 2021 zapewnia osobom fizycznym i małym firmom dostęp do tych samych technologii ochrony, z których korzystają globalne firmy i najlepsze zespoły w sporcie zawodowym. „Ochrona cybernetyczna jest najwyższym priorytetem dla Rahal Letterman Lanigan Racing” - wyjaśnia Bobby Rahal, współwłaściciel Rahal Letterman Lanigan Racing, zespołu wyścigowego startującego w serii IRL IndyCar Series - „Przez ostatnie dwa lata polegaliśmy na firmie Acronis w zakresie ochrony naszych danych i obciążeń za pomocą najnowszych rozwiązań do ochrony cybernetycznej. Gdy nasze wyścigi były wstrzymane, Acronis nadal zapewniał ochronę zespołowi pracującemu zdalnie. Teraz, dzięki Acronis True Image, każdy może chronić swoje dane osobowe w najgorszym przypadku”.