Bogata oferta narzędzi do baz danych
Bezpieczna praca zdalna
Wygodne miesięczne rozliczanie za backup

OpenText przejął Micro Focus

micro-focus-opentext-logo.png

Kanadyjska firma OpenText sfinalizowała proces przejęcia Micro Focus. Tym ruchem powstała jedna z największych na świecie firm zajmujących się oprogramowaniem i chmurą. OpenText dostarcza rozwiązania do zarządzania informacjami w przedsiębiorstwie (integracja, organizacja, ochrona danych). Firma może pochwalić się bazą ponad 120 tysięcy klientów w ponad 100 krajach.

Prezes OpenTextu Mark Barrenechea wskazuje, że wraz z fuzją jego firma powiększy się, aby pomóc przedsiębiorstwom zabezpieczyć ich działalność, uzyskać lepszy wgląd w informacje i lepiej zarządzać hybrydową i złożoną infrastrukturą cyfrową, dzięki nowym narzędziom, które obejmują m.in. cyberbezpieczeństwo, zarządzanie operacjami, sztuczną inteligencję i analitykę. Jestemy pewni, że w Softworks pojawią się niedługo narzędzia z pierwszego z wymienionych segmentów oferty OpenText.

Softworks posiada obecnie w ofercie zarówno oprogramowanie Micro Focus dedykowane do backupu danych z linii Data Protector, jaki i OpenText, która to firma jest właścicielem marki Webroot, znanego i cenionego software’u antywirusowego.