Zgrana drużyna zawodowców
Poznaj nowy Netwrix Auditor 9.9
Mamy do tego narzędzia
Nasza firma nagrodzona przez Acronis

Nakivo Backup Appliance dla urządzeń NAS QNAP

nakivo-logo.jpg

Nakivo, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych środowisk wirtualnych oraz instancji chmurowych AWS EC2, poinformował o dostępności najnowszej wersji swojego rozwiązania NAKIVO Backup & Replication w postaci Backup Appliance dla serwerów NAS firmy QNAP.

W NAKIVO Backup & Replication v7 wprowadzono wiele nowych funkcji usprawniających i przyspieszających proces tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwanie maszyn wirtualnych oraz upraszczających zarządzanie kopiami zapasowymi. Najnowsze ze zmian to wsparcie dla Microsoft Hyper-V 2016 oraz 2012, obsługa VMware vSphere 6.5, kompresja i deduplikacja w obrębie całego repozytorium backupowego oraz łatwe wyszukiwanie i kasowanie zbędnych kopii zapasowych. Ponadto oprogramowanie Nakivo umożliwia przywracanie danych na poziomie pliku, wspiera kompresję, oferuje szyfrowanie 256-bit kluczem AES oraz kopie zapasowe aplikacji krytycznych, w tym Microsoft Exchange, środowiska Active Directory oraz baz danych Microsoft SQL i Oracle.

Możliwość uruchomienia NAKIVO Backup & Replication na NAS-ach QNAP pozwala na zwolnienie zasobów środowiska zwirtualizowanego, które wcześniej było odpowiedzialne za tworzenie kopii zapasowych. Ponadto wdrożenie NAKIVO Backup & Replication na serwerze QNAP jest do pięciu razy tańsze, zapewniając jednocześnie taki sam lub wyższy poziom wydajności i niezawodności. Za wdrożeniem rozwiązania w oparciu o serwer NAS przemawia również to, że za tworzenie zarządzanie procesem backupowym, tworzenie kopii zapasowych, ich przechowywanie oraz deduplikację danych odpowiada jedno urządzenie.

Backup Appliance Nakivo oparty o NAS QNAP zapewnia wyższą szybkość tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych w porównaniu z rozwiązaniami tworzenia kopii zapasowych opartych na maszynach wirtualnych. Dzieje się tak, ponieważ dane kopii zapasowej są zapisywane bezpośrednio na dyskach NAS-a, pomijając protokoły sieciowe, takie jak NFS i CIFS. Tego typu rozwiązanie może pracować zarówno w trybie onsite jak i offsite, poprawiając niezawodność i zapewnia możliwość odzyskiwanie nawet wtedy, gdy część infrastruktury wirtualnej jest niedostępna.

Warto podkreślić, że VM Backup Appliance dla NAS-ów QNAP jest kolejnym tego typu rozwiązaniem wspieranym przez Nakivo. Już wcześniej firma wprowadziła taką funkcjonaność dla NAS-ów Synology oraz Western Digital.