Nowe produkty w rodzinie Netwrix
Bogata oferta narzędzi do baz danych
Bezpieczna praca zdalna
Wygodne miesięczne rozliczanie za backup

File Activity Monitoring w nowym Observeit 7.6

observeit-logo.png

Observeit w nowej wersji 7.6 platformy Insider Threat Management rozszerza możliwości gromadzenia istniejących metadanych użytkowników o nowy element: monitoring aktywności plików (File Activity Monitoring - FAM) .

Monitorowanie aktywności plików robi dokładnie to, na co wskazuje nazwa: pomaga monitorować aktywność plików. W połączeniu z unikalnymi strumieniami danych o aktywności użytkownika ObserveIT, FAM zapewnia dodatkowy kontekst, który jest potrzebny do wykrycia, zbadania i zatrzymania eksfiltracji danych w organizacji. Narzędzia monitorowania aktywności plików, które pojawią się w aplikacji ObserveIT w wersji 7.6, mogą ostrzegać (na podstawie dostosowywanych wskaźników), gdy osoby wtajemniczone rozpowszechniają pliki poza zakresem zasad.

Na przykład, jeśli polityka firmy uniemożliwia udostępnianie plików (tj. przesyłanie) do aplikacji internetowej, takiej jak Dropbox, otrzymamy alert powiadamiający, że osoba wewnętrzna działa "ryzykownie".

W nowej wersji ObserveIT 7.6 można wybrać, który plik i aktywność użytkownika warto oglądać, rozszerzając lub zawężając zakres w razie potrzeby. Na przykład, możemy uwzględniać tylko aplikacje internetowe, które zawierają poufne informacje, takie jak wewnętrzne koncentratory treści (np. Sharepoint), portale sprzedaży i wsparcia (np. Salesforce) czy aplikacje finansowe i HR (np. Workday).