Bogata oferta narzędzi do baz danych
Bezpieczna praca zdalna
Wygodne miesięczne rozliczanie za backup

Emsisoft z certyfikatem Virus Bulletin VB100

emsisoft-logo.png

Cechą charakterystyczną każdego rozwiązania antywirusowego jest skuteczność wykrywania i zatrzymywania złośliwego oprogramowania. W grudniu 2020 roku Emsisoft wziął udział w VB100, teście certyfikacyjnym przeprowadzonym przez niezależną grupę testową Virus Bulletin, którego celem jest ocena możliwości wykrywania oprogramowania zabezpieczającego punkty końcowe.

Testy są wykonywane na komputerach fizycznych lub maszynach wirtualnych o podobnych specyfikacjach, których można oczekiwać w typowym środowisku biznesowym. Aby przeprowadzić testy, produkty zabezpieczające są instalowane na czystej instancji systemu Windows i konfigurowane z domyślnymi ustawieniami instalacji. Każdy test jest przeprowadzany na dwóch systemach, jednym z systemem Windows 7 Pro N w wersji 64-bitowej, a drugim z systemem Windows 10 Pro w wersji 64-bitowej.

Podczas testu każdy produkt jest narażony na tysiące złośliwych próbek wybranych przez różne grupy, w tym organizację WildList, organizację Anti-Malware Testing Standards i Virus Bulletin. Aby przetestować zdolność rozwiązania zabezpieczającego do odróżnienia złośliwego pliku od bezpiecznego pliku, każdy produkt jest również narażony na zestaw 100 000 czystych plików zebranych podczas pobierania legalnego oprogramowania.

Aby uzyskać certyfikat VB100, produkt zabezpieczający musi spełniać następujące kryteria:
- Wykryć ponad 99,95 procent złośliwych próbek.
- Wykazać nie więcej niż 0,05% fałszywych trafień.

Z przyjemnością informujemy, że Emsisoft Anti-Malware przeszedł testy, wykrywając 100% z 1401 złośliwych próbek oraz generując zero fałszywych alarmów. W rezultacie Emsisoft Anti-Malware po raz kolejny otrzymał nagrodę VB100.