Nowe produkty w rodzinie Netwrix
Bogata oferta narzędzi do baz danych
Bezpieczna praca zdalna
Wygodne miesięczne rozliczanie za backup

dbForge Studio for Oracle 4.0 - dużo zmian

devart-logo.png

Z radością informujemy wszystkich użytkowników baz Oracle, że narzędzie dbForge Studio for Oracle dostało naprawdę dużą aktualizację, która wprowadza development na nowy poziom. Na prośbę użytkowników profesjonalnej edycji w firmie Devart opracowano zaawansowane funkcje i zaimplementowano je w nowej, do tej pory nieoferowanej edycji Enterprise.

Najważniejsze nowe funkcjonalności oraz opcje to:

Generator danych (edycja Enterprise) - Funkcja generatora danych umożliwia generowanie milionów zapisów istotnych danych testowych w mgnieniu oka. Bogaty zbiór generatorów danych i zaawansowanych opcji dostosowywania sprawi, że dane testowe będą wyglądać jak rzeczywiste. Ponadto narzędzie pozwala tworzyć własne unikalne generatory danych.

Documenter (edycja Enterprise) – nowa funkcjonalność do dokumentowania i prezentacji schematów Oracle. Struktura schematu przedstawiona jest w postaci schludnego drzewa nawigacyjnego. Każdy element drzewa umożliwia wyświetlanie właściwości każdego obiektu schematu jako skórki listy HTML z możliwością ustawienia palet kolorów i czcionek. Wyregulowany wariant dokumentacji bazy danych można wyeksportować do HTML, PDF i Markdown.

Obsługa Arkuszy Google - Teraz można łatwo migrować dane tabel między tabelami Oracle i arkuszami kalkulacyjnymi Google. Wszystko, co trzeba zrobić, to podać adres URL / identyfikator tabeli Arkuszy Google, a Kreator eksportu danych i Kreator importu danych wykona resztę pracy.

Obsługa danych JSON - Funkcje importu danych i eksportu danych obsługują teraz format JSON, otwarty standard, który wykorzystuje tekst czytelny dla człowieka do przesyłania obiektów danych składających się z par atrybut-wartość.

Podgląd generowanego skryptu aktualizacji w kreatorze
- Podczas importowania danych można określić, co zrobić z wygenerowanym skryptem aktualizacji. Można otworzyć go w wewnętrznym edytorze, zapisać do pliku lub wykonać natychmiast w bazie danych.

Wykrywanie typów kolumn podczas importowania danych z formatu Excel - Podczas importowania danych z plików Excel, dbForge Studio for Oracle analizuje dane kolumn i automatycznie przypisuje im typy danych.