Nowe produkty w rodzinie Netwrix
Nowy rok z promocją na MindMapper
Bogata oferta narzędzi do baz danych
Bezpieczna praca zdalna
Wygodne miesięczne rozliczanie za backup

Bezpłatne licencje od Micro Focus dla klientów na czas pandemii koronawirusa

microfocus-logo.png

Świat szybko się zmienił i niewielu z nas było naprawdę przygotowanych na całkowicie zdalną pracę oraz wpływ, jak ma ona na działalność firm i ryzyko biznesowe. Micro Focus również stara się pomóc firmom podczas epidemii COVID-10. Oferta wsparcia ze strony producenta obejmuje nie tylko obecnych klientów, ale wszystkie firmy, które z tej pomocy chciałyby skorzystać. Micro Focus w tym ciężkim czasie proponuje bezpłatnie pakiet rozwiązań, które mogą pomóc w pracy zdalnej. Na kanale YouTube pojawiło się również profesjonalne szkolenie w języku polskim dedykowane jednemu z produktów.


Bezpłatne licencje na oprogramowanie Micro Focus NetIQ Advanced Authentication oraz Micro Fous Filr

Zaawansowane uwierzytelnianie dla pracowników zdalnych
Pracownicy zdalni potrzebują bezpiecznego dostępu do danych i systemów niezbędnych im do pracy. Aby sprostać temu wyzwaniu, Micro Focus udostępnia klientom nieograniczoną liczbę licencji na oprogramowanie NetIQ Advanced Authentication (NetIQ AA), które zapewnia zawansowane uwierzytelnianie użytkowników z wykorzystaniem dodatkowych, łatwych do wdrożenia metod, jak hasła sms czy autoryzacje przez bezpłatną aplikację mobilną na smartfony z systemami Android oraz iOS. Organizacje z pomocą NetIQ AA mogą wzmocnić zabezpieczenia dostępu dla użytkowników łączących się z zasobami zdalnie przez VPN, RADIUS, czy portale internetowe. Udostępnione bezpłatnie licencje na czas pandemii COVID-19 umożliwiają korzystanie ze wszystkich funkcji zaawansowanego uwierzytelniania do 31 lipca 2020 roku.
Klienci mogą zarejestrować dostęp do oprogramowania Micro Focus NetIQ Advanced Authenticatiom na stronie https://www.netiq.com/products/advanced-authentication/download/
W odpowiedzi otrzymają link do pobrania oprogramowania, w tym:
•    Nośniki do instalacji serwera NetIQ AA 6.3: serwer MFA.
•    Oprogramowanie klienckie NetIQ AA
•    Specjalna licencja NetIQ AA dla akcji COVID-19
•    Skrócona instrukcja instalacji  z linkami do wielu filmów w celu ułatwienia szybkiego wdrożenia i konfiguracji.
Obecni klienci NetIQ Advanced Authentication mogą po prostu zastąpić swój klucz licencyjny nowo pobranym kluczem licencyjnym COVID-19_Relief.lic, który obsługuje nielimitowaną liczbę  użytkowników.

Bezpieczny, zdalny dostęp do plików, wspólna praca oraz równoczesna edycja  
Praca zdalna zwiększa zapotrzebowanie na dostęp do plików w poziomu różnych urządzeniach, w tym mobilnych. By w tym pomóc Micro Focus oferuje nieograniczoną liczbę licencji na oprogramowanie Micro Focus Filr. Jest to łatwe w obsłudze rozwiązanie do synchronizacji plików użytkowników pomiędzy ich urządzeniami, sięgania po pliki przez przeglądarkę czy z urządzeń mobilnych, udostępniania plików innym współpracowników, czy wspólnej edycji w czasie rzeczywistym. Licencje na Filr można wykorzystywać komercyjnie aż do 30 września 2020 roku. Przegląd możliwości Micro Focus Filr jest dostępny w postaci polskojęzycznego webinaru dostępnego pod adresem: https://www.brighttalk.com/webcast/17092/391035

Klienci mogą zarejestrować dostęp do oprogramowania Micro Focus Filr na stronie: https://www.microfocus.com/products/filr/trial/
W odpowiedzi otrzymają link do pobrania oprogramowania, w tym:
•    Nośniki do instalacji Micro Focus Filr 4 Advanced Edition
•    Specjalne klucze licencyjne umożliwiające korzystanie z oprogramowania bez limitu użytkowników oraz aktualizację instalacji serwera do aktualnej obecnie wersji  Filr 4.1.x (zalecane, aby wykorzystać wszystkie funkcje)
•    Licencje na NetIQ Advanced Authentication COVID-19: nieograniczone korzystanie z licencji do 31 lipca 2020 roku
•    Skróconą instrukcję instalacji pdf w celu ułatwienia szybkiego wdrożenia i konfiguracji.

Pełna informacja o wszystkich produktach udostępnianych bezpłatnie przez Micro Focus w związku z COVID-19 i trudną sytuacją klientów znajduje się na stronie:
https://www.microfocus.com/en-us/businesscontinuity/covid-19


Bezpłatne szkolenie po polsku z NetIQ Advanced Authentication dostępne na YouTube

Micro Focus udostępnił na YouTube bezpłatnie szkolenie. Obejmuje ono instalację i konfigurację zaawansowanych metod uwierzytelniania, które można wprowadzić w swojej organizacji za pomocą oprogramowania Micro Focus Advanced Authentication 6.2.
Zakres szkolenia obejmuje:
- Instalację i wstępną konfigurację Micro Focus Advanced Authentication Server/Appliance
- Konfigurację systemu bazowego
- Integrację z repozytoriami użytkowników
- Konfigurację wybranych metod uwierzytelniania użytkowników
- Konfigurację systemu Advanced Authentication
- Zmianę wyglądu interfejsu web według wymagań klienta
- Definiowanie informacji uwierzytelniających użytkowników
- Przykłady zastosowania
Gotowa playlista ze szkoleniem dostępna jest po adresem:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLkZuOCRslpeeKjiHhz4hVbChkgzqCkFHT