Bezpieczne dane firmowe
Acronis Wizjonerem w raporcie Gartnera
Mamy do tego narzędzia
Bezpieczna praca zdalna

Acronis przedstawia Backup & Recovery 11.5 Advanced Platform

acronis_logo.jpg

Firma Acronis, dostawca rozwiązań do ochrony i odzyskiwania danych dla różnych środowisk wydała nową wersję swojej platformy Acronis Backup & Recovery. Najnowsza wersja pakietu Acronis Backup & Recovery może rozwijać się wraz z dynamicznie rosnącymi potrzebami użytkowników, jednocześnie zmniejszając całkowity koszt posiadania (TCO) oraz zapewniając szybszą, bardziej efektywną i kompleksową strategię ochrony danych.

Program Acronis Backup & Recovery to zunifikowana platforma, za pomocą której organizacja z poziomu jednej konsoli może centralnie zarządzać procesami ochrony i odzyskiwania danych w środowiskach fizycznych, wirtualnych i chmurowych oraz przenosić dane pomiędzy tymi środowiskami w szybki i łatwy sposób. Platforma ta współpracuje z systemami Windows i Linux oraz obsługuje wszystkie główne środowiska wirtualne, w tym Red Hat Virtualization Enterprise, VMware vSphere, Windows Hyper-V, Citrix XenServer oraz Parallels, i integruje się z usługą Acronis Cloud storage w ramach jednej instalacji. Acronis jest jednym z niewielu dostawców, którzy przy użyciu tej samej technologii we wszystkich środowiskach, umożliwiają odzyskiwanie maszyn na innym sprzęcie, oraz między środowiskami fizycznymi i wirtualnymi.

 

Zaawansowana, zunifikowana platforma Acronis Backup & Recovery umożliwia klientom zakup licencji tylko dla agentów i na obsługę aplikacji, których dzisiaj potrzebują. Oferuje również dostęp do dodatkowych funkcjonalności "na żądanie", potrzebnych kiedy środowisko IT ulega zmianie. Może to znacznie zmniejszyć obciążenie związane z kosztami zakupu, nauką i integracją dodatkowych produktów, tym samym redukując czas i koszty dzięki jednemu rozwiązaniu, które może być zarządzane w środowiskach fizycznych, wirtualnych i chmurowych.

 

"W czerwcu 2011 roku wprowadziliśmy Acronis Backup & Recovery - rozwiązanie, które w ramach jednego programu, dedykowane jest środowiskom hybrydowym w przedsiębiorstwach. Dzisiaj ilość i tempo generowania nowych treści w korporacjach oraz adaptacja urządzeń mobilnych stawiają nowe wyzwania dla organizacji IT. Rośnie popyt na nieskomplikowane i elastyczne rozwiązania do ochrony danych i optymalizacji pamięci masowych, funkcjonujące na płaszczyźnie wielu środowisk. Acronis, ze swoim zintegrowanym i jednocześnie modułowym podejściem, może dać organizacjom IT pewność, że niezależnie od rozwoju sieci, z jakim mogą się spotkać jutro, będą mogły otrzymać stały i łatwy dostęp do swoich chronionych danych, niezależnie od tego, gdzie się znajdują" - mówi Dmitri Joukovski, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Acronis.

 

Nowa wersja pakietu zawiera również funkcję granularnego odzyskiwania danych z serwera Microsoft Exchange (wsparcie dla Active Directory, SQL Server i SharePoint są już uwzględnione w ujednoliconej platformie Acronis Backup & Recovery).