Bogata oferta narzędzi do baz danych
Bezpieczna praca zdalna
Wygodne miesięczne rozliczanie za backup

Acronis Cyber Protect 15 - mnóstwo nowości

acronislogo2017.jpg

Firma Acronis zaprezentowała właśnie Acronis Cyber Protect 15, zupełnie nowe rozwiązanie integrujące w jednym programie tworzenie kopii zapasowych, odzyskiwanie po awarii, ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, cyberbezpieczeństwo oraz narzędzia do zarządzania punktami końcowymi.

Dzięki unikalnej integracji ochrony danych i cyberbezpieczeństwa nowej generacji Acronis Cyber Protect 15 - w tym opartej na sztucznej inteligencji detekcji behawioralnej, która zatrzymuje ataki dnia zerowego, filtrowaniu adresów URL, ocenie podatności, ochronie wideokonferencji i automatycznemu zarządzaniu poprawkami – firmy i organizacje mogą chronić się przed współczesnymi cyberzagrożeniami oraz mieć pewność odzyskania swoje danych i systemów w możliwie najkrótszym czasie.

„Krajobraz cyberzagrożeń zmienił się dramatycznie w ciągu ostatnich kilku lat, a zwłaszcza w ciągu ostatnich sześciu miesięcy” - powiedział Serguei Beloussov, założyciel i dyrektor generalny Acronis - „Tradycyjne samodzielne rozwiązania antywirusowe i do tworzenia kopii zapasowych nie są w stanie chronić przed współczesnymi cyberzagrożeniami. Organizacje, które unowocześniają swoją infrastrukturę za pomocą zintegrowanej ochrony danych i cyberbezpieczeństwa, nie tylko uzyskują większe bezpieczeństwo, ale także obniżają koszty i poprawiają wydajność. Automatyzacja i usprawnione zarządzanie Acronis Cyber Protect 15 oznacza, że każda firma może zmniejszyć swoje ryzyko, uniknąć przestojów i zwiększyć produktywność zespołu IT.”

Premiera nowego narzędzia Acronis pojawia się w czasie, gdy zapotrzebowanie klientów na bezpieczne rozwiązania w zakresie cyberochrony jest na najwyższym poziomie. Kampanie phishingowe odnoszą bardzo duże sukcesy, zatem organizacje powinny mieć do dyspozycji narzędzia do ochrony użytkowników, urządzeń i danych firmowych, które mogą być zagrożone. Według danych zebranych przez Acronis Cyber Protection Operations Center (CPOC) 10% użytkowników może klikać linki prowadzące do złośliwych ataków phishingowych. Liczbę tę można znacznie zmniejszyć dzięki funkcji filtrowania adresów URL w Cyber Protect 15, która blokuje dostęp do witryn, do których są kierowani użytkownicy.

Rozwój pracy zdalnej spowodował proporcjonalne rozpowszechnienie aplikacji do zdalnej współpracy i wideokonferencji, takich jak Zoom i Microsoft Teams. Oczywiście wraz ze wzrostem znaczenia na świecie rośnie też krajobraz zagrożeń. Acronis Cyber Protect 15 rozwiązuje ten problem, zapobiegając atakom na wykonanie kodu w Webex, zanim zostaną one załatane przez Cisco. Acronis obiecuje również 100% wykrywalności ataków złośliwego oprogramowania bez fałszywych alarmów.