Bogata oferta narzędzi do baz danych
Bezpieczna praca zdalna
Wygodne miesięczne rozliczanie za backup

NetFlow Traffic Analyzer

orion-nta-logo.jpg

SolarWinds NetFlow Traffic Analyzer (NTA) - analizator ruchu sieciowego - moduł dodatkowy do rozwiązania SolarWinds Network Performance Monitor, który pozwoli przechwytywać dane z ciągłych strumieni ruchu sieciowego i przekształcać te surowe informacje w łatwe do zinterpretowania wykresy i tabele, które precyzyjnie kwantyfikują, jak wykorzystywana jest sieć firmowa, przez kogo i w jakim celu. A przy monitoringu przez CBQoS możesz być pewien, że zasady polityki sieciowej, które ustawiłeś, dają najwyższy poziom priorytetu ruchowi sieciowemu o krytycznym znaczeniu. Przy pomocy naszego rozwiązania uzyskasz łatwo kompleksowy ogląd ruchu w twojej sieci, znajdziesz wąskie gardła i wyłączysz pożeraczy pasma.

 

Najważniejsze zalety rozwiązania NetFlow Traffic Analyzer:
• Identyfikuje użytkowników, aplikacje i protokoły, które zużywają najwięcej pasma sieci i podkreśla adresy IP głównych generatorów ruchu w sieci
• Monitoruje ruch w sieci przez przechwytywanie przepływów danych z urządzeń sieciowych, włącznie z Cisco NetFlow v5 lub v9, Juniper J-Flow, IPFIX i sFlow
• Mapuje ruch przychodzący z desygnowanych portów, źródłowych IP, docelowych IP, a nawet protokołów na aplikacje o łatwych do rozpoznania nazwach
• Prowadzi monitoring jakości usług na bazie klasy (CBQoS) , aby zapewnić skuteczność określonych przez ciebie priorytetów ruchu
• Umożliwia szybkie drążenie danych do poziomu ruchu na konkretnych elementach sieciowych, używając wielu widoków, by uzyskać perspektywę, której szukasz
• Generuje raporty na temat ruchu sieciowego przy pomocy zaledwie kilku kliknięć
• Ułatwia badanie kwestii awarii, wydajności i konfiguracji dzięki pełnej integracji z rozwiązaniami SolarWinds NPM i SolarWinds NCM

 

Orion NTA

 

Szczegółowa analiza ruchu sieciowego
NetFlow Traffic Analyzer (NTA) daje ci bezprecedensowy wgląd w ruch sieciowy, umożliwiając proaktywne zapewnienie, że naprawdę optymalizujesz zasoby sieci. Przez badanie przepływu danych na routerach i switchach wiodących dostawców, NTA określa ruch dla poszczególnych użytkowników, aplikacji, działów, rozmów, interfejsów, protokołów oraz typów usług. Integracja z rozwiązaniem SolarWinds daje użytkownikowi rozbudowane możliwości głębokiego drążenia wzorów ruchu i wydajności urządzeń, skutkujące dogłębnym wglądem w użytkowanie sieci, jej wydajność i statystyki dostępności.

Informatyka śledcza w NetFlow
NTA umożliwia łatwe i szybkie zbadanie i zlokalizowanie nadmiernego wykorzystania pasma i nieoczekiwanego ruchu generowanego przez aplikacje, jak również analizę wyników w zakresie jakości usług według użytkowników, grup, aplikacji, krajów lub protokołów.

 

Zaawansowane mapowanie aplikacji
Miło jest wiedzieć, że 98% twojego pasma to "ruch w sieci WWW". Ale naprawdę użyteczna jest dopiero wiedza, jaki procent z tego przypada na YouTube, Facebook lub Naszą Klasę, a jaki na krytyczne aplikacje biznesowe. SolarWinds NetFlow Traffic Analyzer koreluje ruch przychodzący z desygnowanych portów, źródłowych IP, docelowych IP, a nawet protokołów, z nazwami aplikacji, które możesz łatwo rozpoznać.

 

Konstruktor widoków ruchu sieciowego
Przy użyciu modułu SolarWinds NetFLow Traffic Analyzer możesz tworzyć i współdzielić spersonalizowane widoki ruchu w sieci. Bądź tak konkretny, jak tylko chcesz – jeśli życzysz sobie zobaczyć ruch domenowy generowany w zwykłych godzinach pracy z konkretnego adresu IP, nie jest to żadnym problemem. Używając własnego spersonalizowanego widoku ruchu w sieci, możesz szybko lokalizować i bezustannie monitorować problematyczne aplikacje i użytkowników!

 
Optymalizacja głównych generatorów ruchu
Optymalizacja głównych generatorów ruchu umożliwia ci skoncentrowanie analizy ruchu na użytkownikach i aplikacjach, które zużywają większość pasma sieci. NTA określa, które przepływy reprezentują większość wykorzystania pasma i przechowuje je, pomijając dane o przepływach dla użytkowników i aplikacji mających znikomy wpływ na całość pasma. To eleganckie rozwiązanie zwiększa do nawet dziesięciokrotnie ogólną wydajność analizatora NTA przy przechwytywaniu przepływów stanowiących 95% całego ruchu w sieci.

 

Widoki wyników w zakresie CBQoS
Przy pomocy NTA możesz oglądać ruch sieciowy podzielony na segmenty metodami Klasy Usług, takimi, jak Typ Usługi czy DSCP. Oprócz tego, możesz szybko kwantyfikować ilość pasma, jakie zużywa każdy z twoich krytycznych poziomów QoS, włącznie z danymi głosowymi i wideo, aby określić, czy konfiguracja twojej sieci jest odpowiednia dla osiągnięcia celów firmy.

 

Grupy adresów IP
Utwórz własne grupy adresów IP, aby oglądać ruch sieciowy w dokładnie taki sposób, w jaki TY chcesz go oglądać! Używając funkcji grupy adresów IP, możesz oglądać ruch sieciowy według wielu zakresów - adresów IP (nawet zachodzących na siebie), obszarów geograficznych, działów, a nawet typów urządzeń, takich, jak firewalle, routery, switche i serwery.

 

Integracja z rozwiązaniem SolarWinds Network Performance Monitor
SolarWinds NTA wchodzi w skład rodziny rozwiązań SolarWinds, zapewniającej wszystkie korzyści w zakresie skalowalności i stabilności oprogramowania dla przedsiębiorstwa, jakie już poznałeś i polubiłeś. NTA przedstawia wyniki monitoringu ruchu NetFlow, J-Flow, sFlow®, IPFIX oraz CBQoS w postaci dobrze znanych, intuicyjnych wykresów internetowych, tabel, list Top10 i raportów pakietu SolarWinds.

 

Raportowanie na bazie przepływów
Przy pomocy NTA można uruchamiać i planować raporty w stylu pakietu SolarWinds, upraszczając i przyśpieszając tworzenie dogłębnych raportów na temat ruchu w sieci za pomocą kilku kliknięć myszą, lub planowanie automatycznego cotygodniowego dostarczania raportów twojemu kierownictwu. Gotowe raporty obejmują:
• Ruch dla xx czołowych zasobów na podstawie procentów 100 czołowych pozycji
• Ruch dla xx czołowych aplikacji, punktów końcowych, protokołów i domen przez yy dni
• Ruch dla grup adresów IP przez yy dni

 

trial

strona www

Ulotka PL

Klasa sprzętu:

 PC  Serwer  Maszyna wirtualna

System operacyjny:

 Windows 7/8/10  Mac OS X 10.7, 10.8 lub 10.9  Linux
 Windows Server 2008/2012/2016  iOS  Android

Przeglądarka:

 Opera  Safari  Chrome  Firefox  Internet Explorer

Zapraszamy do zakupu produktu:

Formularz zapytania


Masz pytanie dotyczące tego produktu?
Prześlij je za pomocą formularza.
Nasz pracownik udzieli Tobie szczegółowej odpowiedzi na zadane pytania.