Bogata oferta narzędzi do baz danych
Bezpieczna praca zdalna
Wygodne miesięczne rozliczanie za backup

Altaro VM Backup v8

AltaroVMBackupV7-logo.png

Altaro VM Backup to rozwiązanie do backupu środowisk wirtualnych Hyper-V i VMware. Narzędzie w prosty i intuicyjny sposób obsługuje środowisko maszyn wirtualnych, dlatego nie wymaga od administratorów zaawansowanej znajomości rozwiązań VMware oraz Hyper-V.

Najnowsza wersja pozwala na obsługę środowisk wirtualnych, również mieszanych, zbudowanych w oparciu Microsoft Hyper-V jak również VMware ESXi, ze wsparciem dla VMware vCenter Server, a wszystko to z poziomu pojedynczej, intuicyjnej konsoli administracyjnej.

W Altaro VM Backup usprawniono możliwość tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych równocześnie na wielu hostach, przez co czas backupu w rozbudowanym środowisku znacząco się skrócił. Dodano również możliwość automatycznego przesyłania raportów o błędach do działu wsparcia producenta, jak również rozszerzono konsolę administracyjną o okienko czatu z działem wsparcia, co ma znacząco usprawnić i skrócić czas rozwiązania ewentualnych problemów. Ponadto rozwiązanie oferuje wsparcie dla szyfrowania kopii zapasowych za pomocą algorytmu AES, oraz wsparcie dla takich technologii jak Exchange czy SQL Server, a także maszyn wirtualnych z systemem Linux. Altaro VM Backup ma wbudowane funkcje akceleracji WAN w przypadku tworzenia backupu maszyn do zewnętrznych lokalizacji, co znacznie przyspiesza transfer poza firmę. Dodatkowo zaimplementowane mechanizmy kompresji i szyfrowania skutecznie redukują rozmiar danych backupu oraz zwiększają ich bezpieczeństwo.

Produkt zaprojektowano pod kątem usprawnienia kopii bezpieczeństwa w środowiskach wirtualnych, przy jednoczesnym zapewnieniu łatwości użytkowania i szybkiego konfigurowania. Altaro VM Backup integruje się bezpośrednio z hostem, dzięki temu wyeliminowana jest ingerencja w maszyny wirtualne i konieczność instalacji agentów. Wykorzystywane technologie ReverseDelta i OnePass Restore pozwalają znacznie przyspieszyć proces backupu oraz odzyskiwania maszyn wirtualnych. Altaro VM Backup potrafi wykonać pełen backup bez przerywania pracy i nadmiernego obciążenia maszyn wirtualnych pracujących pod kontrolą Windows oraz Linux. Oprócz standardowego odtworzenia Altaro wspiera uruchomienie maszyny wirtualnej bezpośrednio z zasobów backupu, co pozwala na dostęp do pracującego systemu w bardzo krótkim czasie po awarii. Ponadto zamontowanie dysków wirtualnej maszyny bez konieczności długiego odtwarzania pozwala na odzyskanie pojedynczych plików i katalogów. Oczywiście, wspiera również granularne odtwarzanie elementów serwera Microsoft Exchange (edycja Unlimited oraz Unlimited Plus) na poziomie pojedynczego elementu (wiadomość, notatka) lub całych skrzynek.

 

 

Altaro VM Backup ma kilka istotnych cech. Użytkownicy nie muszą wiedzieć, który dysk wirtualny (VHD) i powiązane z nim pliki tworzą maszynę wirtualną - administrator podaje listę maszyn wirtualnych, z której wybiera się VM do zbackupowania. Produkt pracuje z bezpłatną wersją serwera - Microsoft Hyper-V Server, co obniża koszty i zapewnia odtwarzanie na poziomie plików, bez konieczności odtwarzania całej VM. Dla każdej maszyny wirtualnej można ustawić indywidualny harmonogram sporządzania kopii zapasowych. Ponadto, prócz pełnego backupu VHD, możliwe jest też wykonywanie kopii migawkowych (snapshot). Używając VSS Hyper-V Writer, można kopiować obrazy maszyn wirtualnych bez ich zatrzymywania. Produkt umożliwia również wykonywanie backupów przyrostowych.

Technologia Augmented Inline Deduplication (edycja Unlimited oraz Unlimited Plus) oferuje największe w branży oszczędności w zakresie przechowywania kopii zapasowych, zwiększając przy tym wydajność procesu tworzenia backupu poprzez ograniczenie ilości danych, które muszą być transferowane w trakcie tworzeni kopii. Nowa technologia deduplikacji rozwiązuje typowy problem znany z konwencjonalnych rozwiązań. W Altaro VM Backup v7 proces deduplikacji zaczyna się jeszcze przed przesłaniem danych backupowych.

Boot'owanie z kopii zapasowej (edycja Unlimited oraz Unlimited Plus) pozwala administratorom odpowiedzialnym za funkcjonowanie środowiska na błyskawiczne uruchomienie dowolnej wersji maszyny wirtualnej bezpośrednio z lokalizacji backupu bez wpływu na integralność kopii zapasowej. Dzięki temu w wypadku awarii maszyna może być uruchomiona natychmiast z kopii zapasowej minimalizując czas przestoju środowiska.

 

 

W najnowszej wersji pojawiła się funkcja WAN-Optimized Replication. Replikacja zoptymalizowana pod kątem WAN opiera się na platformie ochrony danych Altaro, umożliwiając administratorom systemów skonfigurowanie kopii zapasowych maszyn wirtualnych i błyskawiczne uruchomienie ich w zdalnej lokalizacji na wypadek problemów. Zmiany na docelowej maszynie wirtualnej są replikowane do lokalizacji zdalnej nawet co 600 sekund. W związku z tym w przypadku awarii zostanie utraconych bardzo niewiele danych. Po uszkodzeniu maszyny wirtualnej w głównej lokalizacji, można przełączyć się na hosta w lokalizacji Disaster Recovery i przywrócić środowisko przy minimalnym nakładzie pracy. Nowa funkcjonalność zawarta jest w edycji Unlimited Plus. Obsługa replikacji jest obecnie dostępna dla maszyn wirtualnych działających pod kontrolą Hyper-V 2012 / R2 lub 2016.

Produkt występuje w trzech edycjach: Standard, Unlimited oraz Unlimited Plus. Opcja Standard obsługuję do 5 maszyn wirtualnych na hoście, w przypadku edycji Unlimited nie ma ograniczenia ilości maszyn wirtualnych. Edycja Unlimited Plus posiada w standardzie webową konsolę zarządzającą Altaro VM Backup Cloud Management Console (CMC), możliwość backupu do chmury Azure oraz funkcjonalność Continuous Data Protection (CDP).

 

trial

strona www

Ulotka PL

Klasa sprzętu:

 PC  Serwer  Maszyna wirtualna

System operacyjny:

 Windows 7/8/10  Mac OS X 10.7, 10.8 lub 10.9  Linux
 Windows Server 2008/2012/2016  iOS  Android

Przeglądarka:

 Opera  Safari  Chrome  Firefox  Internet Explorer

Zapraszamy do zakupu produktu:

Formularz zapytania


Masz pytanie dotyczące tego produktu?
Prześlij je za pomocą formularza.
Nasz pracownik udzieli Tobie szczegółowej odpowiedzi na zadane pytania.