Nowe produkty w rodzinie Netwrix
Bogata oferta narzędzi do baz danych
Bezpieczna praca zdalna
Wygodne miesięczne rozliczanie za backup

Acronis Cyber Protect Home Office jest tu

acronislogo2017.jpg

Prawie 18 lat po upublicznieniu Acronis True Image otrzymuje nową nazwę. Od teraz najlepsze na świecie rozwiązanie do ochrony osobistej w cyberprzestrzeni będzie znane pod nazwą Acronis Cyber Protect Home Office. Zmiana tak znanej nazwy produktu nigdy nie jest dla firmy łatwą decyzją. W końcu w ciągu prawie dwóch dekad od premiery Acronis True Image zyskał dużą wartość marki i dobrą opinię wśród użytkowników. Po co więc zmieniać nazwę tak kultowego i ugruntowanego produktu? Oddajmy głos producentowi, ponieważ jest prawdopodobnie dobry powód.

Nasza nazwa to nasza obietnica

Acronis był pierwszym rozwiązaniem programowym, które udostępniło użytkownikom domowym obrazowanie pełnego dysku klasy korporacyjnej. Tak więc, jeśli chodzi o nazwanie tego innowacyjnego nowego produktu, chcieliśmy jasno wyjaśnić, co użytkownicy otrzymują po zakupie. Wybrano nazwę Acronis True Image, aby upewnić użytkowników, że otrzymają prawdziwy obraz swoich danych, którego będą mogli użyć do przywrócenia komputera.

Wiemy, że użytkownicy domowi, prosumenci i freelancerzy, którzy polegają na naszym rozwiązaniu, chcą wiedzieć, co otrzymują. Takie podejście zawsze stosowaliśmy – a utrzymanie tej praktyki, biorąc pod uwagę zmiany, które wprowadziliśmy w ostatnich latach, wymagało od nas zbadania nazwy Acronis True Image.

Zmieniające się potrzeby w zakresie ochrony


W ciągu ostatnich kilku lat wyzwania związane z ochroną danych ewoluowały. Przede wszystkim rozprzestrzenianie się oprogramowania ransomware zmieniło krajobraz ochrony.

Kiedy ransomware pojawiło się po raz pierwszy, wystarczyło rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych, które umożliwiło szybkie przywrócenie całego systemu. Jeśli padłeś celem ransomware, można było po prostu przywrócić cały system i uniknąć płacenia okupu.

Aby upewnić się, że użytkownicy będą musieli zapłacić, osoby atakujące zmieniły swoje oprogramowanie ransomware. Kilka lat temu widzieliśmy nowe odmiany oprogramowania ransomware, które najpierw atakują pliki kopii zapasowych i oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych, uniemożliwiając użytkownikom korzystanie z tradycyjnej bezpiecznej przystani. W odpowiedzi firma Acronis zatrudniła ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, aby zbudowali ochronę przed oprogramowaniem ransomware, którą można by zintegrować z naszym rozwiązaniem do tworzenia kopii zapasowych. Acronis True Image stał się wtedy jedynym osobistym rozwiązaniem do tworzenia kopii zapasowych ze zintegrowanym oprogramowaniem anty-ransomware. Acronis Active Protection został wprowadzony na rynek w 2017 roku – a jego nazwa odzwierciedla fakt, że wykrywanie oparte na zachowaniu aktywnie monitoruje system i powstrzymuje ataki ransomware w czasie rzeczywistym.

Ponieważ krajobraz cyberzagrożeń wciąż ewoluuje, ulepszane są także możliwości cyberbezpieczeństwa pakietu: dodano bloker wydobywania kryptowalut, program antywirusowy i oprogramowanie antimalware nowej generacji oparte na inteligencji maszynowej.

To więcej niż kopia zapasowa, to ochrona cybernetyczna

Zeszłoroczna premiera zapoczątkowała nową erę. Acronis True Image dokonał przeskoku od tworzenia kopii zapasowych do kompletnego rozwiązania do ochrony cybernetycznej – zwalczając pełen zakres zagrożeń danych, od wypadków i awarii sprzętu po kradzieże urządzeń i cyberataki. Udoskonalił nasze najlepsze w swojej klasie osobiste kopie zapasowe o zintegrowaną zaawansowaną technologię ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, w tym ochronę w czasie rzeczywistym, skanowanie antywirusowe na żądanie, filtrowanie stron internetowych i ochronę aplikacji do wideokonferencji.

Ta ewolucja oznacza, że Acronis True Image robi teraz o wiele więcej niż tylko tworzenie kopii zapasowej obrazu — w rezultacie nazwa nie zawiera już dokładnego opisu produktu.

Acronis Cyber Protect Home Office jest tu

Aby lepiej odzwierciedlić to, co użytkownicy czerpią z naszego rozwiązania, zmieniliśmy jego nazwę na Acronis Cyber Protect Home Office. Ta nowa nazwa dopasowuje się do tego, co tworzymy i dla kogo to tworzymy — kompleksową ochronę cybernetyczną dla rodzica pracującego z domu, eksperta IT, ucznia zdalnego, freelancera pracującego zdalnie i innych użytkowników biur domowych.

Acronis Cyber Protect Home Office to wciąż to samo wydajne, łatwe w użyciu rozwiązanie, któremu zaufało już ponad 5,5 miliona osób na całym świecie — a nasze zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa danych, aplikacji i systemów pozostaje. Jedyna różnica to nazwa.